• Stowarzyszenie Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne, 54-107 Wrocław, ul. Maślicka 8a
  • 71/ 750 38 66

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny WrocLavile

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny WrocLavile

logo WrocLavile
WroClavile
. Wśród licznych konkursów pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym trudno spotkać taki, który byłby dedykowany wyłącznie pianistom – amatorom, czyli wszystkim tym, którym nie dane było chodzić do szkoły muzycznej, choć nauka gry na fortepianie stała się z biegiem lat ich pasją: uczniom i absolwentom społecznych ognisk artystycznych, domów kultury lub samoukom. Pianistom, którzy osiągnęli pewną biegłość techniczną i wrażliwość muzyczną ucząc się gry już dobrych kilka czy kilkanaście lat, ale z racji specyfiki ich toku nauczania lub wieku, bardzo rzadko mogącym stanąć w szranki z uczniami państwowych szkół muzycznych.

Ponieważ niełatwo odnaleźć taki konkurs, postanowiliśmy go stworzyć. Konkurs, na którym miłośnicy gry na fortepianie mogliby skonfrontować swoje umiejętności z innymi pianistami pochodzącymi z Polski i innych krajów, przedstawić się szerszej publiczności oraz przyczynić się do rozwoju kultury muzycznej w Polsce i w regionie.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym WroClavile. Odbędzie się on w dniach 30-31 maja 2020  we Wrocławiu w Klubie Muzyki i Literatury Na zgłoszenia uczestników czekamy do 15 października 2019 roku. Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona i  o udziale w Konkursie decyduje kolejność zgłoszeń!
Szczegółowy plan eliminacji, konkursu i koncertu laureatów.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe:

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny WroClavile dla Pianistów Amatorów
Dyrektor Konkursu - Paweł Melka
tel. 502 217 455
www.wroclavile.com
www.facebook/wroclavile
e-mail: info@wroclavile.com

Jak się zgłosić?

Prosimy najpierw zapoznać się z Regulaminem.

Zgłoszenia wysyłamy za pomocą specjalnego Formularza zgłoszeniowego.

W razie wszelkich pytań służymy pomocą!

Nasi Partnerzy.

Ważną częścią naszego przedsięwzięcia są Partnerzy. Już dziś dziękujemy za otwartość i liczymy na owocną współpracę: Fundacja PZU, Medora, Klub Muzyki i Literatury, Selena S.A., Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Ślężański Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Pro Musica oraz Lazar Music School w Brukseli.

Nasi Patroni medialni: TVP 3 Wrocław, Gość Niedzielny oraz Radio Wrocław.